Days Gone – recenze hry

Survival hy jsou stále v oblibě, tak není divu, že PlayStation 4 exkluzivita Days Gone sklidila celkem úspěch. I když nejde o nic v zásadě převratného, kopec zábavy a nespočet hodin strávených u své konzole, nás nemine.

Hra Days Gone recenze

Days Gone bylo avizováno už několik let předem, vydání se posouvalo, ale nakonec jsme  se přeci jen dočkali. Open world survival hra, kde se v roli motorkáře Deacona St. Johna potloukáme prostředím zpustošeného Oregonu nás na první pohled uchvátí krásnými scenériemi, které jsou ale posety nebezpečnými freakry. Na první pohled neohrabaná, zmítající se stvoření se sice od většiny monster tohoto typu her v zásadě neliší, ale pokud se seskupí do několikasethlavé hordy, už to taková legrace není.

Days Gone ovšem nejsou jen o bezhlavém kosení zmutovaných lidí, ale i o boji s lidmi, kteří nákazu přežili, a stejně jako Deacon se potloukají okolím, a snaží se všelijak přežít.

A tak během svého putování narazíme na kempy, které jsou buď nepřátelské, a nebo naopak přátelské. Tam si musíte budovat důvěru plněním úkolů jejich bosse. Za jednotlivé úrovně důvěry na nás čeká odměna, a to v podobě vylepšení své motorky, nebo doplněním arsenálu zbraní, které se vám budou sakra hodit.

Days Gone recenze hry 2

Hratelnost je dobrá, hra vás od začátku provede vším možným, na co můžete dále narazit a naučí vás, jak se s hrozbou vypořádat. V zásadě vás také připravuje na boj s obřími hordami freakrů. Pálíte hnízda freakrů, ničíte kempy Ripperů a sbíráte cestou co se dá. O svou motorku se musíte starat, doplňovat benzín, a také ji čas od času opravit. I po dohrání hlavního příběhu zbývá na mapě spousta práce, takže hra vám opravdu nějaký ten pátek vydrží. Celkově se hra povedla, a majitelům PlayStation 4 byla naservírována exkluzivita, jejíž koupí jistě nikdo neprohloupí.

Přečtěte a zahrajte si ještě: