5 top hraček našeho mládí

Při pohledu na přeplněné pokojíčky dnešních dětí rodičové často jen věší ruce a říkají, že oni tolik hraček nikdy neměli. Když máme dnes vybrat hračku pro dítě, obvykle se pídíme po nejnovějších trendech.

Protože však dnešní děti mají téměř vše, může být výběr malinko komplikovanější. Tak co kdybychom shánění Vánočních dárků letos pojali v retro stylu? Stačí si jen malinko vzpomenout na naše dětství. S čím jste si rádi hráli, když jste vy byli dětmi?

Mončičák byl oblíbenou hračkou všech dětí

Že jste také měli roztomilého Mončičáka? Kdo by odolal tomu, trochu podivnému, ale roztomilému zvířátku? Mončičák k nám přišel až z dalekého Japonska, kde byl nazýván Monchhichi. Stejně tak, jak v Japonsku, i v tehdejším Československu se stal doslova hitem. Prapodivně vypadající zvířátko s dětským obličejem a plyšovým tělíčkem musel mít prostě každý. Vybrat se dalo z různých barev, klasickou hnědou počínaje přes modrou, růžovou a další barvy. Někteří Mončičáci si dokonce cucali i palec! Pro dnešní děti bude jistě Mončičák zcela neznámou hračkou. Tato retro hračka jistě nadělí spoustu radosti pod Vánočním stromečkem.

Rubikova kostka – kdo vyřeší tento hlavolam?

Další skvělou retro hračkou je bezesporu Rubikova kostka. Její vynálezce – maďarský sochař a architekt Ernő Rubik, který svým hlavolamem zamotal hlavy nejednomu dítěti, se trefil rovnou do černého . Rubikova kostka patří i dnes ke skvělým hlavolamům. Zkuste ji pořídit dítěti pod stromeček a užijte si ty báječné chvíle ticha! Mimo jiné je Rubikova kostka i skvělou edukativní pomůckou, která značně přispívá k rozvoji jemné motoriky, prostorového vnímání i trpělivosti dětí.

rubikova kostka

Se stavebnicí Merkur přijdou i dlouhé hodiny zábavy

Snad každé dítě rádo staví! Vzpomeňte si i vy, jak jste si stavěli z vynikající Merkur stavebnice! Krom toho, že je tato slavná stavebnice považována za retro hračku, řadí se i dnes mezi oblíbené kousky stavebnic. Jedinečný systém spojování kovových dílků upoutá snad každé dítě. Zkuste Merkur stavebnici pořídit i vašemu dítěti. Pro něj bude tato retro hračka naprostou novinkou! Jsme si jisti, že se do stavění také zapojíte.

stavebnice_merkur

Cvrnkání skleněnek bylo oblíbenou činností dětí

Skleněnky a hliněnky jsou další retro hračkou, na kterou si jistě vzpomínáte. Nejenže tyto kuličky zkracovaly dlouhou chvíli, rozšiřovaly i okruh přátel, kteří si přišli zacvrkat. Vítěz si pokaždé mohl vybrat kuličku od poraženého.

Céčka, jako sběratelský artikl

Dnešní děti milují sběratelské hračky. Rády doplňují svou sbírku a kousky mezi sebou vyměňují. Není se čemu divit, sběratelství je přece taková zábava! Jako děti jsme měli také svou sběratelskou řadu – Céčka! Céčka tak byla nejen sběratelským artiklem, ale i skvělým módním doplňkem.

I retro hračka může být v očích vašich dětí naprostou novinkou. Jsme si jisti, že si s ní vyhrají stejně, jako s nejnovějším trendem ve světě hraček, např. Legem.

Související: