Game ON Praha – výstava počítačových her opravdu stojí za to

Game ON, výstavu o historii videoher v Praze, jsem měl v plánu se synem navštívit už od září, kdy se u nás ve městě objevily letáky. Prodloužený víkend v listopadu a nic moc počasí byly přesně tím impulsem, kdy tam vyrazit.

Výstava o historii počítačových her je v Praze Holešovicích na místě největší zdejší tržnice a také nedaleko největší prodejny Alza.cz.

Kudy na Game On v Praze Holešovicích

Na výstaviště dojedete nejjednodušeji metrem C na stanici Vltavská a poté tramvají na zastávku Tržnice Holešovice. Autem se sem také dostanete, ale my tentokrát jeli vlakem na hlavní nádraží v Praze a odtud nás dovezlo zmíněné metro a tramvaj.

GameON výstava Praha

Budova, kde vystavené počítače a herní konzole najdete je dobře označena, stačí vejít do tržnice hlavním vchodem a poté po pár metrech doprava kolem restaurace.

game on výstava praha

Otevírací doba

  • Pondělí – pátek: 10 – 19h
  • Sobota, neděle, svátky: 9 – 19h

Vstupné – ceník

Pondělí – pátek

  • Dospělí – 259 kč
  • Děti do 15 let, senioři nad 65 let,ZTP – 159 kč
  • Děti do 110 cm – zdarma
  • Rodina 2+2 – 799 kč

Sobota, neděle, svátky

  • Dospělí – 390 kč
  • Děti do 15 let, senioři nad 65 let,ZTP – 290 kč
  • Děti do 110 cm – zdarma
  • Rodinné vstupné – 990 kč

Kde se najíst

V přízemí je malý bar, kde si můžete dát občerstvení, pár ohřívaných – rozpečených potravin, kávu nebo pití.

O patro níž je šatna – zamykací boxy, takže není nutné zde chodit několik hodin v zimní bundě.

Recenze výstavy Game On na téma historie počítačových her

Pokud již máte děti a pamatujete hry z let 90 – tých a i těch dříve vydaných, pak si zde užijete opravdu porci zábavy.

Přišlo mi, že si výstavu více užili jak tátové, tak ale i maminy, protože tolik dospělých lidí v zápalu hraní jsem snad v životě neviděl.

Ale je to super, protože tím, že je táta nebo máma rodič, neznamená, že se ten hráč z dětství ve vás ztratil. Naopak :)

game on výstava praha 07

Ale i na nové herní pecky se myslelo, například v den naší návštěvy si bylo možné vyzkoušet nový díl hry Assassin’s Creed Origins na nové herní konzoli Xbox One X.

game on výstava praha 01

Co zde najdete za hry

Her a herních strojů je zde opravdu plno. Od starých legendárních games jako je Pong, Space Invaders, Pac-man, Asteroids, Lemmings a dalších, které ani já sám nepamatuju (a to jsem ročník 1977).

game on výstava praha 04 game on výstava praha 09

TIP: Staré hry si zahrajete o na mobilu.

game on výstava praha 05

Zahrajete si staré hry, které byste často už ani na svém kompu nerozchodili, jako třeba českou adventuru Polda, skákačku Prince of Persia 2, logickou českou hru Bulánci, Tetris, 2d adventuru Secret of Monkey Island a další. Je toho tady opravdu hodně.

game on výstava praha 08

Staré automaty, počítače a herní konzole

Jsou zde i klasické automatové hry z dob, které jsem si mohl zahrát pouze tehdy, když přijel „cirkus“ a byla ve městě „maringotka“ plná těchto automatů a jedna hra stála 2kč na 5 minut :)

Zde můžete pařit klidně celé odpoledne, nikdo vám nic neřekne a díky tomu, že je zde víc než 150 různých her, tak ani není plno a nestojí za vámi dalších 10 lidí – hráčů všech věkových kategorií.

Jak se můžete podívat na fotkách v článku, na těchto old school herních strojích si můžete nejen zapařit, ale také si je prohlédnout.

TIP: Retro herní konzole Playstation Classic se začíná prodávat také.

game on výstava praha 13

Sega Megadrive, Nintendo Snes, ale i staré kompy jako IQ 151, Didaktik Gama, ZX Spectrum, Commodore 64, Amiga 500 a další, ve své době pro pařany super stroje.

game on výstava praha 03

game on výstava praha 06

game on výstava praha 02

I dnes v roce 2017 si můžete koupit znovuvyráběné staré herní konzole, stojí pár korun a dárek k Vánocům je to vskutku originální.

V 1. patře je několik starých počítačů, ve 2. patře hafo konzolí, automatů a historických kompů. Nesmí chybět legendární hry jako Grand Theft Auto 3 na Playstation 2 nebo Minecraft na xbox360 – tyto dvě byly permanentně obsazeny, paradoxně zde hrály skoro pořád malé slečny a dívky, kluci jen koukali z povzdálí.

game on výstava praha 10

Je vidět, že dnes, na rozdíl od doby před 20-30 lety už nepaří jen Geekové muži :)

game on výstava praha 12

Délka prohlídky je doporučena 2 hodiny, my zde byli 2,5h a myslím, že kdyby si bylo kde  v horních patrech sednout a chvíli odpočinout, pak tu vydržíme ještě déle. 

Je zde i několik her pro více hráčů, NHL nebo NBA anebo výše zmíněný Pong. Jeho ovládání je ale na pár minut, než se do něj člověk dostane :)

Virtuální realita a hra pro více hráčů

Ve 3. patře je asi největší zábava – máte možnost si vyzkoušet virtuální realitu – zde byla ale stále fronta, takže jsme si to nechali ujít.

game on výstava praha 14

Hned vedle je ale možnost zahrát na kapelu – bubeníka a kytaristu. A ještě v této místnosti v patře třetím je nainstalována hra Halo, kde si mohou zároveň na této „kostce“ se 4 monitory i ovladači zahrát právě čtyři hráči. Zábava neskutečná, pamatuji na mládí, kdy jsme pařili Duke Nukem 3D na propojených počítačích s výkonem, jaký dnes mají ty levné mobily :)

Moje zhodnocení

Ten kdo sem jde s jasným záměrem a ví, co ho čeká, ten bude spokojen, ne-li nadšen jako já. A právě pro tyto návštěvníky je výstava určena.

Game On výstava trvá do konce roku 2017, tak pokud máte rádi počítačové hry a chcete se dozvědět něco z jejich historie, pak sem určitě zavítejte, stojí to za to.

Web: www.gameonvystava.cz