Call of Duty: Black Ops 4 – recenze hry

Vydání COD: Black Ops 4 neuniklo snad nikomu. V dnešní recenzi se podíváme na to, jak si tahle pecka vede vůči ostatním Battle Royale hrám a povíme si o nějakých prognózách.

Call of Duty: Black Ops 4 recenze

Nejdříve tedy ve zkratce o hře jako takové. Poté, co se loni Activision, potažmo Treyarch rozhodl vrátit ke druhé světové válce ve svém vydání Call of Duty: WWII, přišlo něco, co jen málokdo očekával. Vrátili se zpět do blízké budoucnosti a přidali futuristické prvky boje. Ale co určitě nikdo neočekával je to, že úplně odříznou jakoukoliv singleplayer kampaň.

Singleplayer kampaň měl v letošním vydání Black Ops 4 nahradit tutoriál, který je podstatně delší oproti klasickým tutoriálům a samozřejmě více akční. Ale co si budeme nalhávat, nedalo se očekávat, že by Treyarch uspokojil své diváky pár misemi v tutoriálu.

Call of Duty: Black Ops 4 - 1

Co se map týče, přidali jich tedy celkem 14. Nových map máme celkem 10, 4 jsou použité z Black Ops 3 a jedna je teprve na cestě a její příchod se očekává v následujícím měsíci.

Příjemně pak tvůrci překvapili tím, že podstatně dost času věnovali PC verzi a ta je letos opravdu velmi přijatelná pro hráče a velmi kompetitivní.

Call of Duty: Black Ops 4 - 2

Nahradí Call of Duty: Black Ops 4 Fortnite na pomyslném battle royale trůnu?

To zatím bohužel nikdo odhadnout nemůže. Mnozí odsuzovali Black Ops 4 ještě před vydáním bety a to hned z několika důvodů. Tím prvním měl být zpoplatněný Season Pass, což znamená, že kromě 70 € za hru hráči zaplatí dalších 50 za Battle-Pass/Season Pass. Hlavní pákou Fortnite tedy zůstává to, že je F2P a Battle-Pass stojí euro pouze 10.

Call of Duty: Black Ops 4 - 3

Už podle prvotních pocitů je jasné, že co se herního zážitku týče, Call of Duty: Black Ops 4 jednoznačně předčí Fortnite, zejména tedy vyvážeností zbraní, kvalitou herního zážitku jako takového.

Blackout, Control, Zombie módy

Jak jsem již zmiňoval, na herní módy, potažmo herní zážitek celkově, si opravdu stěžovat nemůžeme. Blackout je absolutně revoluční, režim Control je novinka na trhu a Zombie mód je klasická řežba.

Call of Duty: Black Ops 4 - 4

Kdybychom měli tedy Call of Duty: Black Ops 4 nějakým způsobem zhodnotnit, tak v rámci multiplayerových her a her Battle Royale můžeme s ledovým klidem dát 8/10.

Odkazy:

Youtube video

Související:

Battlefield V – recenze hry