Call of Duty WWII – recenze hry

Tvůrce hry, Sledgehammer Games, se v Call of Duty WWII po letech vrací ke staré dobré klasice druhé světové války. Pro mě to byl vítaný návrat. Hra nabízí více režimů, najdete opět i populární Nazi Zombies. Já jsem ale jejich zarytý odpůrce, proto se budu soustředit na kampaň a multiplayer.

Video

V této části by se napětí dalo krájet, fakticky je to lepší než film.

Call of Duty WWII recenze

Kampaň World of War 2 je pro mě jedna z nejpovedenějších vůbec. Má 11 kapitol a soustředí se na americkou armádu. Vy budete vojínem Danielsem bojujícím společně s jeho šestičlennou jednotkou. Začínáme na pláži Omaha na slavný Den D. Doporučuji úvodní příběh před samotným začátkem hraní nepřepínat a nasadit si na uši kvalitní sluchátka. Dostanete se totiž pod tak ostrou palbu, že už úvodní video je silným zážitkem.

Call of Duty WWII

Poté, co vám Němci pokropí člun salvou, jste už vrženi do ohnivého pekla na pláži a začínáte bojovat.

Call of Duty WWII 2

Kampaň vás dále zavede do bitev o Caen, Falaise, či do Arden. Možná si myslíte, že to všechno už jste viděli v jiných hrách. To je zčásti pravda, ale tady se povedlo tvůrcům opravdu vykreslit vzájemné pouto a soudržnost mezi vojáky. Měl jsem ze sebe hodně špatný pocit, když se mi nepovedlo napoprvé zachránit Zussmanna. Obzvlášť po tom, co byl vždy a všude připravený s lékárničkou zachránit můj krk. Stejně tak si oblíbíte seržanta Piersona, Aiella či Stilese. Tato linka se opravdu povedla.
Minusem je tak jako vždy, že i na nejtěžší úrovni kampaň zvládnete za několik hodin. Na můj vkus je docela krátká.

COD WW2 – multiplayer

Multiplayer nabízí docela dost režimů. Jeho nedostatkem je, že se odehrávají jen na několika mapách, kterých jsem měl rychle plné zuby. Poté jsem vždy potřeboval od hry trochu pauzy.
Ale nebojte, ty mapy jsou dělané tak, aby si každý přišel na to své. Pro snipery je zde například Gustav Cannon, kde neproběhnete otevřené prostranství. Prostě neproběhnete. Sniper je v každé budově.

TIP: Battlefield V – recenze hry

A pro milovníky adrenalinu jako jsem já, je zde malá mapa Shipment 1944 nabízející 3 režimy: Domination, Deathmatch a Kill Confirmed. Tady se neschováte a jste neustále v pohybu. Pro crazy hráče doporučuji vyzbrojit se na téhle mapě americkou vojenskou lopatkou.

Call of Duty WWII 3

Běhejte jak šílení a sekejte nepřítele, pokud to stihnete. To je moje nejoblíbenější činnost v CallOfDuty WW2.
Bohužel ale minus má multiplayer v tom, že je zahlcený levelováním, odemykáním a vylepšováním zbraní. Nemluvě už o lootování, kdy vám z beden padá takové množství různých předmětů do hry, až se v nich ztratíte. Ale pro někoho to třeba bude výhodou.

Čeština do hry

Na konzolích si zahrajete jen v angličtině, ale do pc verze jsou CZ titulky dodatečně ke stažení na Abcgames.cz.

Celkově bych hru označil za povedenou. Minimálně kvůli povedené kampani se vyplatí si jí pořídit.

Koupit hru COD WWII

Verze pro Playstation 4

Verze pro Xbox One

Verze pro PC

 

Související hry: