Hitman 2 – recenze hry

Uhlazený bezvlasý zabiják Hitman je v hráčské komunitě poměrně hodně populární. Ze série studia Square-Enix jsme mohli vidět již větší množství titulů, z nichž se i některé starší těší dodnes veliké popularitě.

Nicméně poslední díl z roku 2016 přes všechny kladné recenze nesplnil očekávání tvůrců, a tak se chladnokrevný agent s červenou kravatou dostal pod studio Warner Brothers. Co všechno tato změna přinesla se projevilo na nejnovější hře.

Hitman 2 a novinky

Hra nabízí možnost propojení s minulým dílem, a i když to může mnoho hráčů potěšit, tak se tím projevil hlavní problém-Hitman 2 je na první pohled po mnoha stránkách velmi podobný předchozímu dílu. Fakt, že celá série Hitman má prostý, místy až děravý příběh je známá věc. Podobná hra se ale nekupuje kvůli příběhu. To, co vždycky sérii táhlo, je množství kreativních možností, jak dopadnout svůj cíl.

Hitman 2 - recenze hry

A přesně to nabízí i nový díl. Hráč dostane na výběr, buď se bude držet připraveného scénáře a použije vyžadovaný převlek a předmět, nebo využije celé volnosti hry, bude prozkoumávat okolí a svůj cíl odstraní nějakým vlastním originálním způsobem. Může se zdát, že držet se scénáře je svazující a omezující, nicméně pokud tomu hráč dá příležitost, bude příjemně překvapen. Některé scény jsou prosáklé velkou dávkou černého humoru a nebýt velmi kritizovaných, statických a zbytečně dlouhých videí, jednalo by se pravděpodobně o nejlepší zážitek, který od Hitmana známe.

Hitman 2 - recenze hry 2

Multiplayer

Novinkou a zajímavým rozšířením je multiplayer, který nabízí hned několik různých herních režimů. Stejně jako v minulém díle je zde mód Contracts, kde jsou k dispozici mise vytvořené samotnými hráči. Zcela nový je Ghost mode, kde se utkají dva hráči o to, který z nich dokáže rychleji zabít pět náhodných cílů, nicméně si navzájem nemohou ovlivňovat realitu, tudíž bude nejspíš třeba několika dalších úprav, aby tento nový režim zaujal větší počet hráčů.

Hitman 2 - recenze hry 4

Nová je i čistě odstřelovačská mise, která je opět na čas, přestože tento koncept jde dost proti chladnému a trpělivému plánování v hitmanovském stylu.

Hitman 2 - recenze hry 3

Hodnocení

Co dodat? Hitman 2 má nějaké mouchy, jako ostatně většina dnešních her, naštěstí se však nejedná o nic tak závažného, co by narušovalo hratelnost a hráči se tak nabízí klasická oddechová akce, nasáklá chladnokrevným černým humorem a radostí z objevování nových vražedných metod.

Hitman 2 - recenze hry 5

Související:

Hitman 3 – recenze hry

Mafia 2 recenze