Dragon city – recenze hry

Dragon City je klasická jednoduchá mobilní hra, u které se můžete zabavit např. při čekání na autobus, u lékaře apod. Můžete ji hrát jak na mobilu, tak na počítači, takže si můžete vždy zvolit možnost, která vám vyhovuje víc. Ale o co v této hře vlastně jde a co od ní můžete čekat?

Dragon city recenze

V Dragon City máte vlastně jeden hlavní cíl – získat co nejvíc druhů draků. Těch je nyní ve hře téměř 1600 a postupně přibývají, takže se určitě nemusíte bát, že byste po chvíli neměli co dělat. Každý drak má nějaký svůj element, a čím vzácnější drak je, tím víc elementů může mít (maximum jsou 4).

Ze začátku začnete se čtyřmi základními elementy – ohněm, vodou, zemí a přírodou. Draky s těmito základními elementy různě množíte a kombinujete, čímž získáváte nové a nové draky.

Postupně budete získávat čím dál silnější draky, takže se budete moct pustit do arén, kde bojujete proti drakům ostatním hráčů. Díky tomu se posouváte v žebříčku arén výš, a vždy, když postoupíte na další úroveň, získáte nového draka.

Dragon City hra

Nicméně způsobů, jak draky získat, je ve hře opravdu spousta, rozhodně nejde jen o množení a arény. Draky můžete získávat z questů, vedlejšího alternativního světa, beden, které získáte díky alianci, velmi častých eventů, můžete si je prostě koupit nebo získat pomocí orbů. Možností je zkrátka spousta, ale na to všechno přijdete, když si hru zkusíte.

Vzácnost draků se dělí na 6 úrovní, nejnižší jsou common draci a nejvzácnější heroic draci. Čím vzácnějšího draka máte, tím víc elementů obvykle má a tím silnější je v boji.

Jak funguje bojový systém?

V arénách si vždy utvoříte tým tří vámi zvolených draků, který bude stát proti týmům ostatních hráčů. Tento tým volíte vždy podle rarity draka, jeho úrovně a také elementů. Každý element je totiž speciálně silný proti jinému konkrétnímu elementu, ale stejně tak je proti nějakému naopak slabý. Je proto dobré vždy sestavit svůj dračí tým podle draků protivníka.

Co hře vytknout?

Dragon City je sice návyková a vlastně i zábavná klikačka, ale má i nějaké zápory. Tím největším, který zkrátka musím zmínit, je spousta reklam po spuštění hry. Když hru zapnete, vyskočí na vás vždy milion tabulek s různými slevami a nabídkami, které dokáží mobil někdy tak zasekat, že hru radši vypnete. Na PC se to stává málokdy, nicméně proklikat se milionem reklam musíte stejně. Kromě toho se hra může stát brzy repetetivní, ale to je bohužel údělem většiny klikaček.

Hodnocení

Kromě toho je ale hra vážně návyková a zabaví každého, kdo hledá občasnou jednoduchou zábavu na zabití času. Hru celkově hodnotím 4/5, bod ubírám právě kvůli otravným reklamám.

Podobné hry: