Read Dead Redemption 2 – recenze hry

Po dlouhých osmi letech jsme se dočkali, pokračování „westernového GTA“ je tady. Této hry jsem se opravdu nemohl dočkat a už na začátku recenze řeknu, že to byl neskutečný zážitek, a na Red Dead Redemption 2 budu ještě dlouho vzpomínat.

Read Dead Redemption 2 recenze

Ocitáte se v kůži Arthura Morgana, bandity a člena malého kočovného gangu. V 19. století brázdíte westernovými městečky, přepadáte vlaky, cizí bandity, kradete.

Read Dead Redemption 2

Najednou tak už nehrajete za gentlemana v saku nebo svět zachraňujícího Batmana, ale za pravého záporáka, zlého banditu. Minimálně na začátku hry se tak opravdu cítíte, ale v průběhu hraní se do Arthura vcítíte a skrze důsledně vyprávěný děj vám dojde, že to s tím zlým banditou není zase tak jednoduché a budete balancovat na tenkém laně, mezi zlem a dobrem.

Read Dead Redemption 2 - 1

Doba, kterou ve hře strávíte se bude odvíjet od toho, jak moc se rozhodnete otevřený svět objevovat a zda budete plnit všechny vedlejší úkoly.

Read Dead Redemption 2 - 5

Velká část hraní je potom vyplněná také jízdou na koni po scenerické krajině, doplněná krásným soundtrackem.

Read Dead Redemption 2 - 2

Jindy by se vám to mohlo zdát nudné, ale svět Red Dead Redemption 2 je tak detailně propracovaný, příběh tak poutavě vyprávěný a hudba tak lahodící uším, že si takto dlouhé chvilky budete vždy užívat.

Read Dead Redemption 2 - 3

Mimochodem i závěrečné titulky mají asi 40 minut, jsou ale tak dobře zpracované, že jsem je nepřeskočil.

TIP: The Last of Us: Part II – recenze hry

Po projížďkách na koni se dočkáte i napínavých přestřelek a akčních pasáží, které jsou stejně jako celá hra perfektně zpracované.

Read Dead Redemption 2 - 6

Na výběr máte široký arzenál zbraní a často si můžete zvolit mezi stealth postupem nebo střílením do všeho co se jen pohne. Mise se přitom neopakují a jsou dobře zpracované.

Read Dead Redemption 2 - 4

Nad Red Dead Redemption 2 bych se tu mohl rozplývat ještě dlouhé odstavce, ovládání je příjemné a nijak mě tedy nerušilo od vychutnávání si perfektního děje. Celý svět působí neskutečně živě. Můžete zdravit kolemjdoucí, zajít si do divadla, hrát poker, odpočinout si v lázních nebo se nechat vyfotit v ateliéru se svojí drahou polovičkou. Je to tak obsáhlé, že vás hra chytne a nepustí, hltat ji budete plnými doušky a nikdy nebudete mít dost. Okamžitě běžte a hrajte, toto je hra roku!

Související: