God of War – recenze hry

Hru God of War si herní bardi mohou pamatovat ze stejnojmenné série, jejíž první díl vyšel již v roce 2005. Kdyby ovšem nebylo totožného vzhledu hlavního hrdiny, pravděpodobně byste podobnost hledali jen těžko.

God of War recenze

Od vydání posledního dílu v roce 2010 se hra změnila nejen graficky, ale především „dospěla“, což se projevuje na celkovém příběhu i mentalitě postav. Už se nejedná pouze o starou známou mlátičku s potoky krve, řinoucí se z těl vašich nepřátel. A to je skvělé!

Z God of War je najednou moderní příběhová hra s příjemnou grafikou.

God of War - hra 1

Ve hře se téměř okamžitě setkáte s hlavním hrdinou Kratosem, postarším, i když stále testosteronem oplývajícím mužem, který je pomalu a jistě unaven životem, neboť mu život zasadil tolik tvrdých ran, že už si je dávno přestal pamatovat.

Poté, co se v minulých dílech zbaví téměř celého osazenstva řeckých bojů na Olympu, přesídlí společně se svou druhou ženou na sever, kde si užívá skromný život v ústraní. Ten však netrvá dlouho.

Druhá manželka záhy umírá a Kratos je nucen společně se svým malým synkem Atreasem splnit její poslední přání – rozprášit popel na nejvyšší hoře světa. Původně jednoduchá žádost se však poměrně rychle zkomplikuje setkáním s tajemným cizincem.

God of War - hra 2

Ale nezoufejte. Více než na dějové zápletky je kladen důraz na postupné rozvíjení vztahu mezi otcem a synem, který je utvářen skrze náhodné rozhovory v průběhu celé hry.

Hra disponuje českými titulky, takže si jí budete moci opravdu užít.

Nemusíte se však obávat, že by se jednalo pouze o nudný walking simulátor. Užijete si i boj, který je oživen změnou zbraně. Místo obvyklých mečů spojených s kovovými řetězy přichází na řadu magická sekyra, která bude po hráči vyžadovat taktiku a předem promyšlený pohyb po bojišti. Taktika se však nebude týkat pouze ovládání Kratose, ale také jeho synka, se kterým budete moci odlákat pozornost nepřátel, a pak efektivněji zaútočit.

God of War - hra

Po grafické stránce je hra opravdu povedená. Nechybí ani zdařilá hudba, která jen zvyšuje hráčský zážitek.

Chcete tuto hru zdarma? V červnu 2022 vyšla na Ps Plus.

Stejně jako tenkrát i dnes je hra optimalizována pouze pro konzole Sony PlayStation, což může být pro někoho zklamáním, ale nezoufejte, šušká se i o PC verzi. Tak snad se brzy dočkají hráči napříč všemi herními platformami a budou si tak moct užít tuto skvělou hru!

God of War - hra 3

God of War jsem hrál poprvé a pokud máte rádi Diablo, Tomb Raidera a Uncharted, pak si z těchto her složte jednu a to je GOW :)

Video napoví více, je to akce hned od začátku !!!

Přečtěte si ještě: