Red Dead Redemption je GTA na divokém západě

Představte si městskou akci Grand Theft Auto, zasazenou do prérie, pouze s tím rozdílem, že místo auta jezdíte na koni.

Pravda, i když je vydavatel obou her stejný, srovnatelné jsou tyto hry hlavně rozlehlostí herní mapy a volností, kterou se na této mapě pohybujete.

Red Dead Redemption – recenze hry

Kdo by snad hrál na konzoli poprvé a neumí přesně používat ovladače pro střelbu, pak i toto se zde naučíte, buď v některé z misí, nebo stačí vyjet za „město“ a tam si zkusit sám střílet na všudypřítomná zvířata či ptáky. Vím, není to moc etické, ale někde se to naučit musíte :)

red_dead_redemption_xbox360

Ve hře plníte mnoho úkolů, od těch jednodušších jako je třeba závod na koních nebo doprovod stáda krav na louku, až po složitější (pro ty z vás, kterým střelba moc nejde) spočívající v zabíjení zločinců schovaných ať již ve skalách nebo ujíždějících na koni či dostavníku před Vámi.

Podobné hry mám rád, kdy se nemusíte držet dějové linie a můžete si dělat v podstatě co chcete a úkoly plnit v podstatě v libovolném pořadí.

RDR Vás bude bavit hned od začátku, podmanivou hudbou i zajímavým příběhem včetně vedlejších misí. Ale postupem času už to je rutina, dojede na místo, splníte úkol a jedete zase přes celou mapu zpět.

V GTA-čku je každopádně méně „hluchých“ míst a tak je mé doporučení jasné:

Máte-li právě teď na hlavě klobouk a na nohách kovbojské boty, Red Dead Redemption je ideální hra pro Vás.

Pokud ale máte radši město než vesnici, doporučím jasně nejlepší herní sérii kterou bezpochyby GTA je.

V roce 2018 vyšlo pokračování hry – Red Dead Redemption 2.

Doporučujeme:

Spyro: Reignited Trilogy – recenze hry