Red Dead Redemption je GTA na divokém západě


Představte si městskou akci Grand Theft Auto, zasazenou do prérie, pouze s tím rozdílem, že místo auta jezdíte na koni.

Pravda, i když je vydavatel obou her stejný, srovnatelné jsou tyto hry hlavně rozlehlostí herní mapy a volností, kterou se na této mapě pohybujete.

Kdo by snad hrál na konzoli poprvé a neumí přesně používat ovladače pro střelbu, pak i toto se zde naučíte, buď v některé z misí, nebo stačí vyjet za „město“ a tam si zkusit sám střílet na všudypřítomná zvířata či ptáky. Vím, není to moc etické, ale někde se to naučit musíte 🙂

red_dead_redemption_xbox360

Ve hře plníte mnoho úkolů, od těch jednodušších jako je třeba závod na koních nebo doprovod stáda krav na louku, až po složitější (pro ty z vás, kterým střelba moc nejde) spočívající v zabíjení zločinců schovaných ať již ve skalách nebo ujíždějících na koni či dostavníku před Vámi.

Podobné hry mám rád, kdy se nemusíte držet dějové linie a můžete si dělat v podstatě co chcete a úkoly plnit v podstatě v libovolném pořadí.

RDR Vás bude bavit hned od začátku, podmanivou hudbou i zajímavým příběhem včetně vedlejších misí. Ale postupem času už to je rutina, dojede na místo, splníte úkol a jedete zase přes celou mapu zpět.

V GTA-čku je každopádně méně „hluchých“ míst a tak je mé doporučení jasné:

Máte-li právě teď na hlavě klobouk a na nohách kovbojské boty, Red Dead Redemption je ideální hra pro Vás.

Pokud ale máte radši město než vesnici, doporučím jasně nejlepší herní sérii kterou bezpochyby GTA je.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*