The Last of Us: Part II – recenze hry

Sedm let po vydání fenomenální jedničky nás tvůrci ze stáje zlobivého pejska nechali čekat, ale konečně nadešel čas! The Last of Us Part II je od 19. června na pultech obchodů a můžeme se na vlastní oči, uši a prsty přesvědčit, jestli jeden z nejočekávanějších titulů letošního roku opravdu stojí za to.

The Last of Us 2 – příběh, který trhá srdce

The Last of Us je akční survival hra, jejíž děj se odehrává v postapokalyptické budoucnosti. Hlavními hrdiny jsou Joel a Ellie, kteří se protloukají Amerikou a snaží se přežít. Druhý díl navazuje na první a velké vysvětlování a vzpomínání se nekoná, proto je pro maximální zážitek z příběhu a orientaci ve vztazích mezi postavami nutné jedničku znát.

Recenze 1 díluThe Last of Us

The last of us 2 - 4

Příběh je nejsilnější stránkou hry a těžko se od něj odtrhnete. Zvraty nutí lapat po dechu, emoce stříkají na všechny strany. Postavy jsou propracované, postupně se vyvíjejí a pomalu se probojovávají k vašemu srdci. S nimi se budete smát, budete s nimi plakat, milovat i nenávidět. Navíc předávají důležité poselství o důsledcích slepé touhy po pomstě.

Audiovizuální nebe

Vizuální i zvuková stránka hry je jedním slovem žrádlo. The Last of Us Part II patří k nejhezčím hrám, které v současnosti PS4 a její výkon umožňuje rozběhnout. Pyšní se skvělými animacemi, vymakaným prostředím a zaměřením na detaily. Použitá hudba skvěle ladí se syrovým příběhem, zvukové efekty jsou superuvěřitelné.

The last of us 2 - 2

Na tomhle místě by bylo dobré varovat před velkou mírou brutality. Tahle hra se s ničím nemaže. Brodíte se potoky krve a kusy těl, posloucháte kňučení pobodaných psů a sténání umírajících nepřátel. Když se díváte do bolestí zkřivené tváře člověka, kterého právě škrtíte, pochybujete o tom, že pořád ještě hrajete „jenom“ hru.

K dokonalosti krůček schází

Je jeden z nejžhavějších titulů roku skvělý a vyplatilo se na něj počkat? Bezpochyby. K dokonalosti ale malinko chybí. Z hlediska hratelnosti se pořád jedná o lineární hru v uzavřeném koridoru. Cesta není přímočará, hádanky dokážou potrápit a nikdo vás vyloženě nevodí za ručičku, ale příběh jako takový bohužel neovlivníte. V tomhle ohledu není hra nijak výjimečná.

The last of us 2 - 3

Navíc je cítit vliv dnešní hyperkorektní doby a urputná snaha o to zapojit do příběhu co nejvíc etnik, sexuálních orientací i genderů působí až křečovitě. Hlavně proboha nikoho neurazit! I přes řečené výtky je ale The Last of Us Part II velkým zážitkem, který minimálně letos jen tak něco nepřekoná. Jeho pořízení vřele doporučujeme!

Související: