Mount and Blade II: Bannerlord – recenze hry

Čekání na hru  Mount and Blade II: Bannerlord je konečně u konce. Hra byla zpřístupněna k prodeji na Steamu koncem března 2020. Je nutné zmínit, že ač se jednalo o předběžnou verzi, tak o hru byl enormní zájem.

Ten je způsoben i tím, že vývojáři ze společnosti Taleworlds Interactive jsou velmi populární díky jejich předchozí hře Mount and Blade: Warband.

Recenze

Hra se odehrává ve středověké Calradii. Pro hráče, kteří hráli Warband je třeba zmínit, že děj Bannerlodu se odehrává asi dvě století před dějem Warbandu. Na začátku hry si zvolíte vzhled postavy, který je zpracován velmi podrobně. Dále si zvolíte své jméno a svůj životní příběh, který má na další vývoj hry vliv. Poslední věc, kterou musíte udělat před tím, než se ocitnete v Calradii je vybrat si své království, ve kterém se po spuštění hry objevíte. Po vašem zrodu na mapě se vám nabízí spousta možností. Dá se říci, že Calradie je svět neomezených možností, ve kterém se můžete stát šlechticem jednoho z 6 království nebo si založit vlastní království a stát se králem, který bojuje s ostatními frakcemi a musí řešit různé problémy s vlastními vazaly. Ovšem pokud vám žádný z těchto scénářů nevyhovuje nezoufejte, poněvadž v Bannerlordu se můžete stát například obchodníkem, lovcem lapků nebo kovářem.

Mount and Blade II: Bannerlord

Multiplayer

Protože se jedná o předběžnou verzi, tak multiplayer není ještě dokonale propracován. Můžete bojovat proti ostatním hráčům jak ve velkých bitvách tak v malých. V jednom módu je dokonce možnost bojovat s pomocí své vlastní družiny. To znamená, že hrajete za sebe a ovládáte své vojáky, stejně jako v singleplayeru. Za úspěchy v multiplayeru získáváte herní peníze, za které si můžete kupovat lepší typy vojáků a vybavení.

Shrnutí

Na hře se mi nejvíce líbí, právě její neomezené možnosti, které nám umožňují desítky hodin dech beroucího hraní. Další velmi povedenou věcí ve hře je ovládání vlastních vojáků v bitvě a dobývání hradů a měst. Díky tomu může dobrý taktik naplno využít svých velitelských schopností. Velmi zajímavým prvkem je i možnost vlastního úmrtí v bitvě nebo věkem. To hře dodává reálnější rozměr.

Na druhou stranu má hra také určité nedostatky jako například stále se opakující se úkoly, které po chvíli hráče omrzí. Další problém představuje velmi snadné nabytí velkého množství peněz. Pokud by vývojáři ztížili nabytí bohatství, hra by dostala zase jiný a lepší rozměr.

Musíme si uvědomit, že hra je stále pouze v předběžném přístupu, což způsobuje určité komplikace při hraní: pády hry, bugy a již zmíněný nižší počet questů. Je třeba ale říci, že vývojáři se snaží velmi rychle chyby opravovat a umožnit tak hráči co nejlepší zážitek ze hry. Někdo může namítat, že Bannerlord je Warband s lepší grafikou a lepší hratelností. Já s tímto tvrzením nesouhlasím, protože si myslím, že vývojáři udělali velký kus práce a dali do hry spoustu nových prvků, které Warband postrádá. Pokud se zajímáte o středověk a středověký život, pak je hra Mount and Blade 2 pro vás to pravé.

Doporučujeme: