Posel smrti 3 – recenze hry

Třetí díl z úspěšné série Black Mirror začíná přesně tam, kde skončil ten druhý. A to doslova.

Závěrečné ukončení ságy rodiny Gordonů z hradu Black Mirror

Děj se odehrává opět v okolí hradu Black Mirror a samozřejmě i přímo na něm a znovu se ocitneme v kůži Darrena, který se tak trochu po druhém díle změnil. Nejen, že je z něj nyní pravděpodobný žhář a vrah, obviněný z vraždy Lady Eleanor, Batese a dalšího služebnictva, ale také díky své druhé temné stránce propadá velkým návalům vzteku a nenávisti.

Darren se dá do rekonstrukce hradu, nicméně jeho vize a někdy ne příliš přátelské myšlenky ho nutí, aby zjistil o prokletí rodu Gordonů více a snažil se hledat řešení. A to také najde, když začne narážet na různé artefakty a vodítka, která ho dovedou do svatyně, ve které má možnost se svého prokletí zbavit. Pomáhá mu Valentýna, pečovatelka Viktorie, která se tam vlastně nenachází úplně náhodou kvůli starosti o starou paní.

Co se oproti minulým dílům změnilo je to, že se samozřejmě grafická stránka posunula zas o kus dál a mi nyní vidíme prostředí, ve kterém se pohybujeme v úplně jiném světle a úhlu pohledu. A vypadá to moc pěkně.

Posel smrti 3

Co se také změnilo, že již necestujeme z lokace do lokace stylem teleport, ale už si musíme pěkně dojít pěšky přes les tam, kam potřebujeme. Ať už je to známá lokace ze starších dílů, třeba farnost Warmhill, vesnička Willow creek nebo již zmíněný hrad Black Mirror i se svými přilehlými pozemky. Celkově hra obsahuje 62 lokací, některé už známe z dřívějších dílů, ovšem s novým vzhledem.

Setkáme se zde naposledy s postavami jak z prvního, tak z druhého dílu Posla smrti, konkrétně třeba s Lady Victorií, Murrayem nebo otcem Frederickem.

Novinkou je také to, že zde v jako jediném díle této série, budeme hrát za dvě postavy. Jednou z nich je právě Darren. A kdo je ta druhá? Doporučuji si hru zahrát, opravdu za to stojí :-)

  • Hra má velký plus za to, že má opět fantastický český dabing
  • Rozjezd už není tak pomalý, jako tomu bylo ve druhém díle
  • Čím více se posouváte v příběhu, tím jsou hádanky obtížnější
  • Konečně uvidíme Mordreda a jeho ženu
  • Skvělé zakončení herní série o rodině Gordonů

Související:

Syberia 1 – recenze hry