Spider-Man – recenze hry

Začátkem září se do exkluzivních her pro PlayStation 4 přidal i Spiderman od Marvel. Vývojáři z Insomniac Games se s touto marvelovskou klasikou poprali vskutku na jedničku.

Spiderman návod na celou hru v češtině

Spider Man PS4 recenze

Prvním plusem je, že hra neukazuje, jak se z Petera stal Spider-Man, to je všem jasné, ovšem dostáváme se do New Yorku v době, kdy ulicemi lítá Spider-Man už 8 let. Děj hry nijak nenavazuje na filmy, přináší vlastní mise a dobrodružství.

Spider-Man PS4

Co hra může nabídnout

Hra nabízí kromě hlavní dějové linie i vedlejší mise a průzkumy města, při kterém můžete sbírat různé předměty – například plyšovou figurku Spider-Mana. Všechny mise a úkoly přinášejí zkušenostní body nebo speciálně označené žetony, které slouží k nákupu vylepšení. Můžete si koupit různé převleky a vynálezy, které rozšiřují seznam chvatů, jež můžete použít na nepřátele.

Spider-Man PS4 - 2

Když letíte jako SpiderMan New Yorkem, máte pocit, že jste přímo ve filmu, grafika je vážně úžasná. Je sice pravda, že New York není úplně realisticky zobrazený a animace se občas lehce sekne, ale to se dá odpustit.

Na druhou stranu hrajete i za civilistu Petera Parkera, který má svých problémů dost – práci, rodinu a přítelkyni Mary-Jane. A k tomu tajit svůj supertajný život, nemá to jednoduché.

Co se týče bojového systému, tak je nepočítaně možností, jak se s množstvím nepřátel poprat. Boj je všechno jen ne statický, většinou přiletíte do houfu nepřátel, takže se musíte vypořádat nepřáteli nablízko ale i s protivníky z větší vzdálenosti, kteří po vás střílí.

Převzaté herní prvky

Spider-Man vypadá bezvadně, ale když se podíváme pod povrch senzačně vypadající hry, tak vlastně vidíme, že se vývojáři inspirovali na různých místech. Spider-Man nejvíce připomíná sérii her Batman: Arkham. Dalším ne úplně originálním prvkem hry je systém věží podobný systému synchronizace ze série Assassin´s Creed.

Spider-Man PS4 - 3

Kde koupit Marvel’s Spider-Man PS4

Související: