V-rally 4 recenze hry

V-Rally tu s námi je již nějakou dobu, pěkně dlouho ležela tato hra v šuplíku, než ji tvůrci opět oživili. Přidali nový kabátek, trošku ji vyšperkovali, aby zaujala i náročnější mladší publikum a hurá na pulty obchodů. Povedla se ale tato hra?

V-rally 4. Zklamání? Vůbec ne!

Slyšel jsem a četl jsem spoustu názorů na tuto hru. Hodně z nich bylo velmi kritických zejména na simulační stránku hry. Zde je ale potřeba se zamyslet. Skutečně má V-Rally 4 přinášet realistickou míru simulace? Naopak, V-Rally i v dobách dávno minulých bylo arkádovou hrou, a tomu to žánru zůstává hra věrna i nyní.

V-rally 4

Velké množství obsahu

V-Rally 4 je doslova napěchováno obsahem, zazávodit si můžete v klasických rally zkouškách ale i v závodech do vrchu. Pokud máte raději uzavřené okruhy, pak se můžete těšit na buggy závodění či rally-cross. Poslední disciplínou je Extreme-Khana, kde na smyšlených a občas šílených tratích snažíte sbírat cenné desetinky, abyste v cíli byli první.

V-rally 4 - 3

Na výběr máte obrovské množství aut a hlavně lokace, které se hned tak neomrzí. Každá nabízí něco originální a jedinečného. Něco, proč se tam zase rádi vrátíte. Na tom celém konec konců stojí kariérní režim, který nám do jisté míry dává volnost a svobodu. Sami hráči si zvolí, kde chtějí závodit a s čím.

Pohádkové okolí

Díky tomu, že V-rally 4 je hlavně arkádou, mohli si tvůrci více pohrát s lokacemi a tratěmi samotnými. Někdy tak jejich okolí působí pohádkově, o to raději ale na nich závodíte.

V-rally 4 - 2

Nejrůznější doplňky kolem tratě pak způsobují, že si lokace žijí vlastním životem. A věřte, že je někdy obtížné nesledovat okolí, když se zrovna řítíte rychlostí přes 200 kilometrů za hodinu.

Závěrem

Hra se neskutečně povedla, arkádové pojetí dává možnost vyřádit se každému. Ke hře snad ani nepotřebujete volant, s dualschockem si hru užijete mnohem více. Rozhodně kdo miluje závodění Need For Speed, ale vždy mu v této sérii chybělo rally, může sáhnout právě po V-Rally 4.

Související: