Among Us – recenze hry

Neuvěřitelně populární hru Among Us, která zažila největší boom v roce 2020, kdy ji hrál skoro každý, vydala roku 2018 společnost Innersloth. Tehdy si nezískala příliš pozornosti, vloni jí ale měla více než kterákoliv jiná hra. Jakto? Je opravdu tak skvělá? Pojďme se na ni spolu podívat.

Trochu té socializace

Kontakt nám všem chybí. Potkávat ostatní lidi, kohokoliv kromě rodiny, nebylo většinu roku 2020 možné. Among Us je multiplayerová hra plná hráčů z celého světa. Tak alespoň v online prostředí na palubě imaginární vesmírné lodě se můžeme sejít. I když se celou dobu musíme bát, že nás druhý hráč chce zabít…

Among Us hra 2

Rychlá hra pro rychlou dobu

První výhoda, kterou má hra pro dnešní svět, je její rychlost. Každé kolo trvá přibližně 5 minut, takže i když dnes většina z nás nemá příliš volného času, na jednu dvě hry se chvilka najde. Hra je svižná, vtáhne vás do děje a prvních pár her proletí, jako by trvaly snad jen vteřinu.

Red kinda sus

Jedna z nejzábavnějších částí celé hry je slang, který se vyvinul s potřebou vyjádřit svůj názor co nejrychleji to jen jde. Jak napsat že si myslíte, že vrahem je hráč v červeném skafandru? Stačí napsat „red sus“ a všichni vědí, která bije.

Among Us hra 3

Ovládání

Hra má několik verzí pro různé platformy. Každá se ovládá trochu jinak, na PC je práce s ní mnohem snazší než na smartphonu, ale ani tam není ovládání složité. Chůzi svého crewmate (postavy ve hře) usměrňujete pohybem joysticku na obrazovce nebo klikáním na obrazovku na smartphonu, na PC šipkami, vše ostatní jen klikáním. Vše je naprosto intuitivní a snadno nastavitelné.

S přáteli se hraje nejlépe

Založit si vlastní místnost a pozvat do ní přátele i cizince je stejně snadné, jako se připojit do již existující hry. Je to rychlé, jednoduché a funkce je dostupná i ve free verzi (ta je k dispozici jen na smartphone, na PC je hra symbolicky zpoplatněna).

TIP: Overcooked 2 – recenze hry

Hra si svou oblíbenost bez debat zaslouží. Je zábavná, rychlá, nenáročná a jednoduchá. Spojuje lidi a vyvolává pocity sounáležitosti, podtržené herním slangem.

Among Us hra

Doporučujeme další recenze her: