Tropico 5 – recenze hry

Řízení vlastního ostrova, pašování rumu během prohibice, omezování svobody lidí a zabití souseda, protože nesouhlasí s demokracií, to je přesně hra Tropico 5. Samozřejmě je už na každém hráči, jak povede svůj ostrov.

Tropico 5 – recenze hry

Největší rozdíl oproti hře Tropico 4 je rozhodně systém dynastie a multiplayer. Po grafické stránce se hra velmi změnila, nejvíce je to vidět na moři, již to není pouhá kaluž s nehýbající se vodou, ale opravdové moře s vlnami. Při první hře si vytvoříte postavu s určitou dovedností a pomocí ukradených peněz ji boostujete a postupně za splněné úkoly získáte další členy se speciálními vlastnostmi. Technologie odemykají vědci, kteří jsou zaměstnáni v laboratořích.

Tropico 5 - 3

Možnosti herního režimu jsou obdobné jako v Tropicu 4. Můžete zvolit kampaně, které požadují splnění hlavního úkolu nebo hrát volnou hru, již si předem nastavíte, jak chcete zvítězit, v jaké době začnete, kolik financí máte k dispozici na start a samozřejmě můžete hrát i tzv. god mode, tedy s neomezenými prostředky.

Tropico 5 - 2

Hra vás uvítá v koloniální době, kde máte omezené množství budov, v této fázi vás bude především zajímat, jak uživit obyvatelstvo a postarat se, aby neumíralo na nemoci. Začnete budovat farmy a plantáže, těžit suroviny, ale na fabriky si ještě počkáte. Po splnění podmínek se přehoupnete do období světových válek, kde se odemkne další část budov, z nichž některé vyžadují elektřinu. Budete moci postavit základní výrobny např. textilu, prken, karibského rumu a cigaret. Poté se spustí doba studených válek, která umožní provozovat turismus a vyrábět nábytek, léky a auta. Poslední je „moderní doba“, jež postupně odemkne vše ostatní – vysoké mrakodrapy, výrobu elektroniky a čokolády.

Ve stavitelském menu je vše přehledně rozděleno a spodní nabídka funkcí je také velmi bohatá. Kromě nařízení a výzkumu, můžete ovládat i export a import surovin, diplomacii, sledovat různé přehledy spokojenosti, zaměstnanosti, bydlení vašich obyvatel a v neposlední řadě i ústavu vaší vlády a za každou dobu se vám odemknou 3 možnosti.

Tropico 5

Sečteno a podtrženo, Tropico 5 je odpočinková hra, ale s takovými možnostmi, že vás rozhodně zabaví na pár hodin v kuse, a ještě se k ní rádi vrátíte.

Koupit hru

Recenze podobných her: